Valmistusklusterit - HANZA
Back

Valmistusklusterit

Tutustu huipputason tehdaspuistoihimme ja tarjoomaamme

Tehtaidemme sijainti on strateginen, ne ovat maantieteellisesti lähellä toisiaan niin sanotuissa valmistusklustereissa, ryppäissä. Näin luodaan synergiaa lukuisten eri teknologioiden välillä, esimerkkeinä lyhyemmät toimitusajat, vähemmät kuljetukset, pienemmät päästöt ja pienemmät kokonaiskustannukset.

Kaikkiaan 130 000 neliön tuotantoalueemme jakautuu 17 tehtaan ja 7 tehdaspuiston kesken Euroopassa ja Aasiassa, joten pystymme tarjoamaan täysin kattavan valmistuksen elektroniikassa, koneistuksen, metallilevyjen prosessoinnin, raskaan mekaniikan, johdinsarjat ja monimutkaiset kokoonpanot.

Lisäksi tuotantoketjun haavoittuvuus on pienempi, koska meillä on useita, tuotantokapasiteetiltaan samansuuruisia tehtaita, joilla pystymme vastaamaan asiakkaan kysynnänvaihteluun ja jakamaan volyymin eri toimipaikkojen kesken.

ota yhteyttä

Ota yhteyttä
tehtaisiimme

Ota yhteyttä meihin

Ruotsi
Myyntijohtaja
Veronica Svensson
+46 76 888 19 88
veronica.svensson@hanza.com

Suomi
Klusterin johtaja
Juhani Niiranen
+358 443 580 971
juhani.niiranen@hanza.com

Germany
Chief Advisory Officer
Willibald Berger
+49 2191 576 1334
willibald.berger@hanza.com

Baltia
Klusterin johtaja
Liivar Kongi
+372 562 426 33
liivar.kongi@hanza.com

Keski-Eurooppa
Klusterin johtaja
Pawel Filarowski
+48 603 755 288
pawel.filarowski@hanza.com

Kiina
Klusterin johtaja
Rainer Olesk
+86 1370 14 19 301
rainer.olesk@hanza.com

This website uses cookies in order to offer you the most relevant information.